PROGRAM VZDELÁVANIA ------------------------PROGRAM BÝVANIA ------------------------PROGRAM ZAMESTNANOSTI ------------------------KOMUNITNÉ CENTRÁ ------------------------PODPORA PARTICIPÁCIE ------------------------PREVENCIA OBCHODU S ĽUĎMI ------------------------ČLÁNKY/PUBLIKÁCIE ------------------------ZAPOJTE SA ------------------------DATABÁZA CLPP ------------------------2% Z DANE ------------------------

 

Archív aktualít

2012-05-01
Presmerovanie

2012-04-01
Nová stránka

Aktuálne sa nachádzate na pôvodnej stránke, ktorá už nie je aktualizovaná. Pre získanie čerstvých informácií o činnosti organizácie prosím navštívte novú stránku www.peopleinneed.sk.

2011-10-27
Už ste niekomu kúpili na Vianoce kozu?

To je otázka, ktorou sa budú v nasledujúcich týždňoch prihovárať inzeráty neziskovej organizácie People in Need. S „vianočnou“ kozou sú na nich vyfotografované známe osobnosti, herci Helena Krajčiová, Ady Hajdu a spevák Robo Papp. Koza je maskotom akcie Skutočný darček, ktorý znamená cielenú pomoc pre ľudí, ktorí to naozaj potrebujú v Afrike, Ázii a na Slovensku. Na eShope www.skutocnydarcek.sk môžete vybrať konkrétnu vec pre konkrétnych ľudí v piatich kategóriách: voda, školy, obživa, zdravie a Slovensko. Dary sú starostlivo vybraté a vždy znamenajú nielen jednorazovú pomoc, ale nejakú aj perspektívu podľa starého známeho hesla „keď chceš niekoho nasýtiť, nedaj mu rybu, ale udicu“. Všetky získané prostriedky putujú do verejnej zbierky Skutočný darček, ktorá bola registrovaná na Ministerstve vnútra pod číslom SVS-OVVS3-2011/024413.

2011-09-11
Výberové konanie na pozíciu riaditeľ/ka slovenskej pobočky

Otvárame výberové konanie na pozíciu riaditeľ/ka slovenskej pobočky organizácie. Viac informácií v sekcií Zapojte sa/Pracovné príležitosti.

2011-09-01
Ponuka stáží

V našej kancelárií v Bratislave ponúkame viacero zaujímavých miest pre študentov vysokých škôl. Viac informácií v sekcií Zapojte sa/Stáže.

2011-07-21
Hľadáme projektového managera/managerku do regiónu Somali

Člověk v tísni hľadá manažéra/ku humanitárnej pomoci pre utečencov pred suchom v Africkom rohu (Etiópii). Programový/á manažér/ka bude zodpovedať za vedenie a rozvoj humanitárnych projektov pre obete sucha v oblasti Afrického rohu. Viac informácií v sekcií Zapojte sa/Pracovné príležitosti.

2011-07-10
Ukončili sme projekt Euro k euru - budú kapce

„Euro k euro – budú kapce“ je na prax zameraný vzdelávací program zvyšovania finančnej gramotnosti, ktorý sa počas apríla a mája 2011 uskutočnil v Komunitnom centre obce Sveržov. Viac informácií sa dozviete v sekcii Komunitné centrá/KC Sveržov.

2011-06-28
Hľadáme sociálnych praconíkov/pracovníčky

Do komunitných centier Petrovany a Spišské Podhradie hľadáme kolegov na pozíciu sociálny pracovník / pracovníčka. Viac informácií v sekcii Zapojte sa/pracovné príležitosti.

2011-06-15
Hľadáme ľudí na zahraničné misie

Člověk v tísni hľadá kandidátov/tky na vedúcich misií vo viacerých krajinách. Viac informácií v sekcii Zapojte sa/pracovné príležitosti.

2011-04-10
Euro k euru – budú kapce!

V Komunitnom centre Sveržov prebieha ľúty mužsko - ženský súboj! Už druhý týždeň! Všetko je dovolené a zajatci sa neberú! Rozhodne sa, konečne, odveká dilema, či sú hospodárnejší chlapi, alebo baby? Pod heslom „Euro k euru – budú kapce!“ sme pre obyvateľov rómskej časti obce vymysleli vzdelávací program, ktorého cieľom je zvyšovanie finančnej gramotnosti. Čo suchopárnou projektovou hantýrkou znamená, že sa bavíme o možnostiach využívania a správneho investovania peňazí, o tvorbe domáceho rozpočtu, o rizikách spojených s krátkodobými pôžičkami a spotrebnými úvermi, a tom, ktorá záložňa v meste je výhodnejšia... Dobre, to posledné bol vtip, samozrejme. Zámerom projektu je priblížiť svet financií a hospodárenia ľuďom, ktorých nevedomosť v tejto oblasti ohrozuje najviac. Tento náš brilantný nápad podporila Nadácia pre deti Slovenska z projektu Škola rodinných financií.