AKTUALITY
2012-05-01
Presmerovanie
Presmerovanie >>>
2012-04-01
Nová stránka
Prosím navštívte stránku www.peopleinneed.sk >>>
2011-10-27
Už ste niekomu kúpili na Vianoce kozu?
To je otázka, ktorou sa budú v nasledujúcich týždňoch prihovárať inzeráty neziskovej organizácie People in Need. S „vianočnou“ kozou sú na nich vyfotografované známe osobnosti, herci Helena Krajčiová, Ady Hajdu a spevák Robo Papp. Koz >>>
2011-09-11
Výberové konanie na pozíciu riaditeľ/ka slovenskej pobočky
Otvárame výberové konanie na pozíciu riaditeľ/ka slovenskej pobočky organizácie. >>>
2012-04-01
Nová stránka
Aktuálne sa nachádzate na pôvodnej stránke, ktorá už nie je aktualizovaná. Pre získanie čerstvých informácií o činnosti organizácie prosím navštívte novú stránku www.peopleinneed.sk.
2011-10-27
Už ste niekomu kúpili na Vianoce kozu?
To je otázka, ktorou sa budú v nasledujúcich týždňoch prihovárať inzeráty neziskovej organizácie People in Need. S „vianočnou“ kozou sú na nich vyfotografované známe osobnosti, herci Helena Krajčiová, Ady Hajdu a spevák Robo Papp. Koza je maskotom akcie Skutočný darček, ktorý znamená cielenú pomoc pre ľudí, ktorí to naozaj potrebujú v Afrike, Ázii a na Slovensku. Na eShope www.skutocnydarcek.sk môžete vybrať konkrétnu vec pre konkrétnych ľudí v piatich kategóriách: voda, školy, obživa, zdravie a Slovensko. Dary sú starostlivo vybraté a vždy znamenajú nielen jednorazovú pomoc, ale nejakú aj perspektívu podľa starého známeho hesla „keď chceš niekoho nasýtiť, nedaj mu rybu, ale udicu“. Všetky získané prostriedky putujú do verejnej zbierky Skutočný darček, ktorá bola registrovaná na Ministerstve vnútra pod číslom SVS-OVVS3-2011/024413.
Zapojené centrá lokálneho pracovného poradenstva (CLPP)
Hermanovce (okres Prešov)
Zakladateľom CLPP Hermanovce sú miestny obecný úrad a Nadácia Milana Šimečku. Centrum funguje od januára roku 2005. Projekt bol v roku 2005 finančne podporený z Fondu sociálneho rozvoja v rámci programu „Zvýšenie zamestnateľnosti skupín postihnutých a ohrozených sociálnym vylúčením prostredníctvom partnerstiev sociálnej inklúzie“. CLPP poskytuje občanom aktuálne informácie o voľných pracovných miestach a individuálne pracovné poradenstvo. Okrem lokálneho pracovného poradenstva posilňuje projekt aj iné komunitné aktivity Nadácie Milana Šimečku v lokalite, zamerané na motiváciu mládeže zo segregovanej rómskej osady k štúdiu a na následné zvyšovanie jej možností uplatniť sa na trhu práce. Centrum pôsobí od jesene 2005 aj v obci Ražňany.
Kontakt:
Obecný úrad Hermanovce okr. Prešov
Iva Grejtáková, pracovná poradkyňa:
Lipany
CLPP Lipany predstavuje jednu z aktivít Rómskeho komunitného centra Lipany, prevádzkovaného Arcidiecéznou charitou Košice – Arcidiecézna charita Košice, Rómske komunitné centrum Lipany.Poslaním Arcidiecéznej charity Košice je poskytovanie verejnoprospešných činnosti formou sociálnych, zdravotníckych, charitatívnych a výchovno-vzdelávacích služieb a ďalšej nevyhnutnej pomoci bez ohľadu na rasu, národnosť, náboženstvo a politické zmýšľanie. Rómské komunitné centrum Lipany zriadené ADCH sa zameriava na rózne formy poradenstva a sociálnej práce. Lokálné centrum pracovného poradenstva v Lipanoch fungovalo od júla 2005 do decembra 2005 na bázi dobrovoľnickej práci aktivistov ADCH. Od januára 2005 bude financované v rámci projektu „CLPP – cesta vpred“ z programu PHARE.
Kontakt:
RKC Lipany, Kpt. Nálepku 19, Lipany, okr. Sabinov
Mgr. Marko Urdzik, manažér projektu: [email protected]
Kežmarok
CLPP Kežmarok prevádzkuje občianske združenie Komunita – miesto pre každého. Centrum vzniklo v januári roku 2004, a pôsobí v rámci okresu Kežmarok. Občianske združenie Komunita – miesto pre každého vzniklo v roku 2002 ako občianska iniciatíva obyvateľov obcí Huncovce, Veľká Lomnica, Rakúsy a Stráne pod Tatrami v okrese Kežmarok. Cieľom združenia je podporovať a organizovať aktivity zlepšujúce vzťahy medzi občanmi v jednotlivých obciach, najmä v obciach s rómskou menšinou. Združenie podporuje činnosti vedúce k zlepšeniu postavenia príslušníkov jednotlivých menšín v tomto regióne a k odstraňovaniu rozdielov medzi majoritou a rómskou minoritou.
Kontakt:
Starý trh 53, Kežmarok; [email protected]
Ing. Pavel Krajč, pracovný poradca:
Milan Polhoš, pracovný poradca:
Vranov nad Topľou
CLPP Vranov n. Topľou je súčasťou aktivít občianskeho združenia KVO Roma – Východ. Občianske združenie Kultúrna výchovna organizácia Roma – Východ vzniklo z podnetov romskej komunity vo Vranove nad Toplou. Realizuje preventívne programy pre deti a mládež z rómskej minority, organizuje kultúrna a športová podujatia. Centrum vzniklo v januári 2005, v roku 2005 bolo financované zo zdrojov FSR, od januára 2006 je financováno z programu PHARE.
Kontakt:
Rázusova 103, Vranov nad Topľou
Danka Kaliášová, pracovná poradkyňa:
Zborov (okres Bardejov)
CLPP Zborov funguje od počiatku roku 2005 v rámci činnosti obecného úradu Zborov. Od januára roku 2006 bude fungovať v rámci organizácie Člověk v tísni – pobočka Slovensko. Klientmi tohto Centrá sú najmä nezamestnaní z obce Zborov a iných obcí okresu Bardejov.
Kontakt:
Obecný úrad Zborov, Lesná 10, okr. Bardejov
Albín Cina, pracovný poradca:
Ing. Július Billý, pracovný poradca;
Krompachy
V priestoroch bývalého Múzea robotníckeho hnutia prevádzkuje občianske združenie Ľudia a perspektíva od roku 2004 komplexné centrum služieb zamestnanosti. V rámci svojich aktivít, ktoré sú zamerané najmä na otázku lokálnej zamestnanosti dlhodobo nezamestnaných obyvateľov mesta a vzdelávania detí z prostredia sociálne exkludovaných rodín, centrum prevádzkuje aj tréningovú dielňu, určenú klientom Centier lokálneho pracovného poradenstva. V rámci týždenných tréningových pobytov tu majú možnosť obnoviť si svoje pracovné návyky, priučiť sa novým technológiám – najmä pri práci s drevom – a otestovať si tak podmienky plného pracovného nasadenia, ktoré ich čakajú pri návrate do pracovného procesu. Centrum ďalej pripravuje aj zriadenie služby pracovného poradcu a pripojenie do siete CLPP.
Kontakt:
Družstevná 4, 053 41 Krompachy
Anna Raková, koordinátorka centra,
Spišský Hrhov
V rámci projektu FEMA Centrum, koordinovanom miestnym Obecným úradom sa do siete pracovne poradenských centier priradilo aj poradenské centrum v Spišskom Hrhove. Projekt FEMA Centrum je zameraný najmä na zvyšovanie zamestnanosti žien v obci a regióne. Ďalši informácie o projekte FEMA Centrum nájdete na www stránkach obce: www.spisskyhrhov.sk
Kontakt:
FEMA Centrum, SNP 10, 053 02, Spišský Hrhov
Mária Richtarčíková
Komunikačné body
Od marca 2006 sa sieť pracovne poradenských centier rozrastá o 8 obcí, v ktorých vznikajú komunikačné body, slúžiace komunitným sociálnym pracovníkom najmä pre kontakt s pracovnými poradcami.
Do projektu sa zapojili obce Lukov, Terňa, Soľ, Krivany, Ostrovany, Slavošovce, Mirkovce, Kecerovce a Moldava nad Bodvou.
Komunitný sociálny pracovníci budú okrem svojej bežnej činnosti v rámci tohto projektu získavať aj potrebné informácie o klientoch, ktorí majú perspektívu zamestnať sa. Tieto informácie budú posúvať sieti centier pracovného poradenstva, ktorá ich spätne bude informovať o možnostiach zamestnania pre konkrétnych klientov. Komunikačné body sú zriaďované v lokalitách geograficky vzdialenejších od obvyklých komunikačných uzlov. Zriadením týchto komunikačných bodov chceme napomôcť znižovaniu nezamestnanosti v izolovaných lokalitách.