PROJEKT EQUAL - CLPP ------------------------PREBIEHAJÚCE PROJEKTY ------------------------REALIZOVANÉ PROJEKTY ------------------------KC ROŠKOVCE ------------------------TEXTY/ČLÁNKY ------------------------DATABÁZA CLPP ------------------------PRÍRUČKA LPSI ------------------------2% Z DANE ------------------------

Darujte 2% z dane

 

Výstavba slámohlineného domu

V rámci projektu IS Equal "Posilnenie odbornej prípravy personálu MNO ako prostriedok zlepšenia kvality služieb v asistenčných a poradenských centrách pre marginálne skupiny," ktorý Člověk v tísni Slovensko realizuje v partnerstve s Kolpingovým dielom na Slovensku a mestom Spišské Podhradie prebehne od 27.8. do 3.9.2007 stavebný workshop, ktorého cieľom bude oskúšať v praxi technológiu výstavby slámohlineného domu.

Realizáciou výstavby sa chceme pokusiť o praktické zistenie možností tejto technológie v súvislosti s alternatívami k výstavbe tzv. bytov nižšieho štandardu (sociálnych bytov).

Záujemcom ponúkame možnosť prísť sa osobne zúčastniť výstavby a oskúšať si takmer zapomenutú  finačne nenáročnú, kvalitnú a ekologickú technológiu.

Dobrovoľníkom ponúkame zdarma stravu, ubytovanie a preplatenie cestovných nákladov.


Harmonogram:

27. – 31.8. 2007

– výstavba drevenej konštrukcie a vkladanie slamenných balíkov, navážanie hliny a piesku

 

31. 8.– 3.9.2007

– miesenie a nanášanie hlinenej omietky

V prípade záujmu nás kontaktuje:

0908 317 286, 0910 791 792 – Mgr. Lenka Inášová

 

 


Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou.